Marakéš

Čo vidieť

Prvé kroky takmer vždy vedú na námestie Jemaa el-Fnaa, ktoré je najrušnejším námestím v Marakéši. Cez deň na ňom nájdete množstvo pouličných predavačov čerstvého ovocia a zaklínačov hadov a večer sa mení ja neskutočný gastronomický festival, ktorý si nemôžete nechať ujsť. Z námestia je vidieť minaret mešity Koutoubia, ktorá je najväčšia v meste.

Maroko Trip – mapa a informácie

Prechádzka v úzkych uličkách Mediny je príjemná počas celého dňa. V úzkych uličkách nájdete tieň aj v čase obedňajšieho slnka, množstvo obchodníkov predáva tovar od výmyslu sveta a prechádzku si môžete spestriť výborným marockým mätovým čajom v nejakej kaviarni.

Doprava

Po meste jazdia autobusy, ale lacná a rýchla alternatíva sú taxíky. Mnoho taxíkárov odmieta použiť taxameter, tak je veľmi dôležité si cenu za jazdu dohodnúť vopred. Netreba sa báť ani zjednávania a trvať na cene, ktorá je pre vás akceptovateľná. Akonáhle to jeden odmietne, za chvíľu je pri vás ďalší taxikár s ktorým sa určite dohodnete.

Je možné, že počas jazdy k vám pristúpi ďalší pasažier, pokiaľ je v aute voľné miesto. Je bežné, že sa takýmto spôsobom obsadí celé auto a rovnakým spôsobom môžete aj vy pristúpiť k cudzím ľuďom, pokiaľ si taxík zastavíte pri ceste.

Jedlo a pitie

Marocká kuchyňa je zmesou rôznych chutí a prevládajú výrazne korenisté jedlá.
Takmer všade narazíte na Tajine, ktorého základom je marocký kuskus, mäso (jahňacie, hovädzie alebo kuracie) a rôzne druhy zeleniny. Celé sa to varí v rovnomennej hlinenej nádobe špecifického tvaru.

Najobľúbenejším nápojom je zelený čaj s mätou. 

© Autorské práva - Travel Maps Guide