Singapur – Kuala Lumpur – Bali, Nusa Lembongan Trip

Singapur

Singapur s hlavným mestom rovnakého mena, leží v juhovýchodnej Ázii a je aj jedným z najbohatších štátov sveta. Skoro polovicu populácie tvoria cudzinci, čo má silný vplyv na kultúrny mix. Singapur je jedným z najdôležitejších obchodných centier na svete. Mesto záhrad, svetovej architektúry, mesto pokút a zákazov. Singapur ponúka turistom obrovské množstvo atrakcií. No nie len to, k dispozícii je tiež živá história a rozmanité etnické štvrte, vďaka ktorým sa návšteva tohto mierne futuristického mesta oplatí.

Viac informácií sa dozvieš tu:

Singapur – mapa a informácie

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur je hlavné mesto Malajzie a pochváliť sa môže mrakodrapmi, koloniálnou architektúrou a nespočetným množstvom prírodných zaujímavostí. Navštívte Čínsku štvrť (Chinatown), Petronas Twin Towers (kedysi najvyššie mrakodrapy na svete), blší trh Petaling Street a jaskyne Batu Caves, ktoré sú staré viac ako 400 miliónov rokov.

Viac informácií sa dozvieš tu:

Kuala Lumpur a svetlušky v Kuala Selangor – mapa a informácie

Kuala Selangor

Kuala Selangor – malá dedinka severozápadne od Kuala Lumpur, ktorá sídli pozdĺž rieky Selangor. Objavíte tu jednu z najväčších kolónií svetlušiek na svete.

Viac informácií sa dozvieš tu:

Kuala Lumpur a svetlušky v Kuala Selangor – mapa a informácie

Bali a Nusa Lembongan

Bali je ostrov v západnej časti súostrovia Malé Sundy a zároveň súčasťou rozsiahleho Indonézskeho súostrovia. Bali zo severu obmýva Jávske more, z juhu Indický oceán. Najvyšším bodom ostrova je stále aktívna sopka Mount Agung. Bali turistov láka exotickým vzhľadom, plážami a kúpaním v mori. Bali ponúka omnoho viac než len krásne pláže. Láka vás spoznať aj miestnu architektúru, umenie, tradície či prírodné bohatstvo? Neváhajte a pridajte si Bali na zoznam vašich vysnívaných destinácií! Z ostrova je možnosť navštíviť niekoľko, menej známych okolitých ostrovčekov ako napr. Gili, Nusa Penida, Lombok, Nusa Lembongan a ďalšie.

Viac informácií sa dozvieš tu:

Bali a vedľajší ostrov Nusa Lembongan – mapa a informácie

© Autorské práva - Travel Maps Guide