Mexiko, Belizé a Guatemala

Mexiko

Polostrov Yucatán – karibská časť mexika, ktorá je veľmi vyhľadávanou destináciou, najmä v zimných mesiacoch. Vyhľadávaná je pre svoje pláže, tyrkysovú vodu karibského mora, ktorá má príjemnú teplotu na kúpanie počas celého roka, prírodné krásy a kultúrne pamiatky, ktoré tu zanechali predkovia slávnych Mayov.

RIVIERA MAYA – od Playa del Carmen po Tulum

Ďalším lákadlom je tu strava. Tortilly a náplne podľa vašich predstáv, s mäsom, avokádom, chorizom, fazuľou na rôzne spôsoby. Čerstvé ovocie, či už vcelku, alebo nakrájané od pouličných predavačov.

Tequila a Mezcal, nápoje, ktoré spríjemnia večerné posedenie v bare, na pláži s priateľmi, alebo na balkóne hotela.

Ak ťa Mayská riviéra zaujala, tu sa môžeš dozvedieť viac:
MEXIKO: MAYSKÁ RIVIÉRA

Belize

Belize, krajina nachádzajúca sa na východnom pobreží Strednej Ameriky. Destinácia, veľmi obľúbená medzi turistami. Či už sa radi ponárate, oddychujete na pláži alebo sa zaujímate o mayskú kultúru, Belize má pre každého niečo.

Belize mayské ruiny, malebné pláže a džungľa

Mesto Belize City je historickým mestom národa, čo z neho robí zaujímavé miesto na strávenie pár dní. No nepatrí na prvé miesto v zozname turistických cieľov. Haulover Creek je rieka, ktorá preteká stredom Belize City a tým ho delí na dve časti. Na jednej strane to sú pekné koloniálne domy, prímorské parky, rušné nákupné oblasti a plachetnice. Na druhej,páchnuce kanály a výstredné slumy. Mestečko Orange Walk vás príjemné naladí na to, čo vás čaká. Odtiaľ sa dostanete na člnoch až k mestu Lamanai, ktoré vás očarí ruinami mayskej kultúry. Môžete sa vybrať na výlet v okolí rieky New River, kde s trochou šťastia natrafíte aj na krokodíly. Ak si chcete odychnut na pláži a zaplávať si v mori, Placencia je na to ako stvorená. Za spomenutie stojí aj návšteva malého rybárskeho mesta Punta Gorda. Je tu niekoľko hotelov s výhľadom na oceán a miesta čokoládovňa, ktoré lákajú turistov. Punta Gorda je tiež bránou k niekoľkým ubytovacím zariadeniam v džungli a návšteva mayskych ruín. Mnohé z nich nie sú na mapách a dostanete sa tam iba s miestnymi.

Guatemala

Guatemala je štát v Strednej Amerike. Na západe ju obmýva Tichý oceán a na východe Karibské more. Guatemala susedí s Belizé, Hondurasom, Mexikom a Salvádorom. Nenápadná krajina ponúka turistom úžasnú kombináciu histórie, prírody, dobrodružstva a miestnej kultúry.

GuatemalaRio Dulce, Tikal

Antigua Guatemala je krásne mesto v centrálnej Guatemale a je často využívaná ako centrálne miesto. Odtiaľ návštevníci vyrážajú do ďalších turistických oblastí. Malebné mesto Flores, je zaujímavé tým, že sa nachádza na ostrove jazera Peten Itza. Flores je aj východiskové miesto pre návštevu Tikal. Sú to najrozľahlejšie ruiny najväčšieho starovekého mayského mesta. Nachádza sa tam 5 pyramídových chrámov, jede z najznámejších je chrám Jaguára. Celá oblasť je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO a je vyhlásená za chránenú oblasť. Vo východnej časti Guatemaly sa nachádza mestečko Livingston, kde sa nachádza aj chránený biotop Chocón Machacas. Livingston je zároveň prestupový bod do Río Dulce. Ubytovať sa je možné v chatkách priamo v džungli. Cez deň sa môžete vydať na výlet do džungle s miestnym sprievodcom, navštíviť jaskyňu Cueva del Tigre či kajakovat‘ sa po ramenách Rio Dulce (napr. Tatín).

© Autorské práva - Travel Maps Guide