Singapur

Singapur s hlavným mestom rovnakého mena, leží v juhovýchodnej Ázii a je aj jedným z najbohatších štátov sveta. Skoro polovicu populácie tvoria cudzinci, čo má silný vplyv na kultúrny mix. Singapur je jedným z najdôležitejších obchodných centier na svete. Mesto záhrad, svetovej architektúry, mesto pokút a zákazov. Singapur ponúka turistom obrovské množstvo atrakcií. No nie len to, k dispozícii je tiež živá história a rozmanité etnické štvrte, vďaka ktorým sa návšteva tohto mierne futuristického mesta oplatí.

Singapur – Čo vidieť

V tejto metropole si môžete vychutnať mestské aj prírodné zaujímavosti. Prehliadka návrhárskych obchodov na komerčnej ulici Orchard Road alebo rušné stánky v Malej Indii (Little India) vám predvedú rýchle tempo, ktorým toto mesto žije. Časť Chinatown je plná obchodíkov, reštaurácií, ideálne miesto pre nákupy, ale aj poznávanie architektúry. V tejto štvrti sa nachádza aj Buddhistický chrám Buddha Tooth Relic temple.

Singapur, Kuala Lumpur a Bali – trip, mapa a informácie

O závan čerstvého vzduchu sa postarajú Singapure Botanic Gardens. Gardens by the Bay sú nádherné záhrady s umelými stromami, odkiaľ môžete navštíviť, Marina Bay Sands, vodný zábavný park. V Merlion Parku sa nachádza jedna z najznámejších singapurských pamiatok, socha Merliona, mýtickej bytosti, s hlavou leva a telom ryby.

Singapur – Doprava

Singapur má vynikajúci systém verejnej dopravy, vďaka ktorému je cestovanie pohodlné a ľahké. Všade sa hovorí po anglicky a znaky sú tiež v angličtine. Najlepším spôsobom, ako cestovať v Singapure, je metro Mass Rapid Transit (MRT). Táto sieť sa tiahne celým mestom. Systém metra je rozsiahly, čistý a lacný. Singapore je síce veľké mesto, ale ak budete chcieť prejsť jednotlivými štvrťami, aby ste vstrebali miestnu atmosféru a pamiatky odporúčame ísť pešo. Mapy sú k dispozícii na každej stanici. Autobusy taktiež premávajú po celej krajine a odvezú vás všade, kam potrebujete. Neodporúčame požičať si auto, pretože parkovanie je veľmi drahé. Radšej si objednajte taxík, ktorých priemerné ceny sa pohybujú od 3 do 5 USD. Väčšina vodičov hovorí anglicky.

Singapur – Jedlo a pitie

Singapur je rajom pre milovníkov jedla. Čaká vás veľké dobrodružstvo, najmä ak ide kuchyňu, pretože vám zaručuje široký výber. Stravovanie v Singapure ponuka kuchyňu všetkých druhov krajín s jedinečnými miestnymi špecialitami. Liao Fan Hawker Chan, je známe tým, že je najlacnejšou reštauráciou ocenenou michelinskými hviezdami na svete, za jedlo Soya Sauce Chicken Rice. Čili krab je singapurské národné jedlo, ktoré je ikonickým pokrmom z morských plodov. Môže sa pripraviť dvoma štýlmi, a to, buď s pikantnou paradajkovou chilli omáčkou alebo s omáčkou z čierneho korenia. Murtabak, slávne singapurské jedlo sa odporúča, ako jedlo, ktoré si v Singapure nesmiete nechať ujsť. Murtabak je plnená palacinka plnená buď kuracím, hovädzím a baraním mäsom. Ako dezert odporúčame Ice Kacang, drvenú ľadovú pochúťku najtede takmer v každom centre s potravinami. Singapore Sling, kokteil, vyrobený z ginu, brandy, ananásového džúsu, sirupu a iných špeciálnych nápojov, je nevyhnutnosťou počas vašej noci!

Vedeli ste, že …

…do Singapuru je zakázané dovážať niektoré potraviny? Týka sa to predovšetkým potravín ako ovocie, zelenina, med, semená, mäso, čerstvé aj sušené mäsové výrobky a žuvačky. Zákaz platí aj pre alkohol, tabak a tabakové výrobky.

Pozri tiež:

Kuala Lumpur a svetlušky v Kuala Selangor – mapa a informácie

Bali a Nusa Lembongan – mapa a informácie

© Autorské práva - Travel Maps Guide